Vyjádření nesouhlasu s internetovou cenzurou

Dnešním dnem panovník podepsal listinu, ve které vyjadřuje nesouhlas s platnou legislativou České republiky, která přímou cestou útočí na svobodu slova. Dokument byl podepsán i ve fyzické podobě. Jako každý jiný dekret může být v budoucnu odvolán Úřadem jeho nejjasnější výsosti. Doslovné znění si můžete přečíst zde:

Vyjádření nesouhlasu s internetovou cenzurou

Část I.

Jeho nejjasnější výsost, kníže Jan Aurelius I. vyjadřuje pobouření vůči platné legislativě České republiky, která přímo i nepřímo útočí na svobodu slova.

Část II.

Tímto dokumentem není nikdo vyzýván k občanské neposlušnosti spočívající v porušování nařízení, které vydává Česká republika. Panovník reaguje na nedávné vyjádření Policie ČR, která upozorňuje na možnost trestního stíhání v případě, že bude písemnou formou po internetu šířen ,,závadný obsah“. Úřad jeho nejjasnější výsosti důrazně varuje před možnou novelizací, která by jako závadný obsah mohla označit i výroky, které mohou obsahovat pravdivé informace o současné politické situaci, nebo přímo o závadném jednání ze strany státu.

Stát by neměl v žádném případě omezovat svobodný přístup k informacím. Současná legislativa znemožňuje schvalování trestných činů a to může být první krok. Jeho nejjasnější výsost vyzývá k obezřetnosti ze strany právoplatných občanů knížectví Sněžné pláně.

Část III.

Pokud jste zároveň občany České republiky, jste vyzváni k respektování těchto zákonů. Naskytne-li se však možnost k pokojnému vyjádření svého nesouhlasu se stávající legislativou, nezdráhejte se jí využít za účelem jasného formulování toho, co je a co není závadným obsahem. Jako trestný čin může být v budoucnu označeno cokoliv.

Podepsána dne 28.11. 2018
Jeho nejjasnější výsost, kníže Jan Aurelius I.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s